Choroba alkoholowa w domu

W XXI wieku uzależnienie od alkoholu jest najpowszechniejszym powodem rozwodów. Statystycznie najczęściej osobami uzależnionymi są mężowie, choć coraz częściej są to też żony.Nadużywanie alkoholu zwiastuje problemy i często rozpad rodziny.

Nałóg- podstawa rozbicia związku

Alkohol stanowi jedną spośród najpowszechniejszych używek młodych ludzi. Określa się, że z powodu problemów z alkoholem wzrosła ilość rozwodów.Nieraz osoby w bezpośrednim towarzystwie ludzi uzależnionych same popadają w alkoholizm.Ze względu na komplikacje powstałe w skutek nawyku partnera, wielokrotnie dochodzi do wrażenia niemocy. Taka sytuacja wywołuje najczęściej do zniszczenia relacji pomiędzy stronami związku.Przysięga małżeńska zobowiązuje jednak do bycia razem nawet w obliczu przeciwności losu.Problem alkoholizmu wpływa także na życie partnera, który za wszelką cenę chciałby ułatwić wyjście z nawyku. W sytuacji bez rozwiązania zmuszeni jesteśmy do życia w toksycznym związku. Podstawowym kłopotem w rezygnacji z wódki jest wpływ na członków rodziny alkoholika. Jeżeli nie decydujemy się na rozstanie i podejmujemy próbę pomocy bliskiemu partnerowi, należałoby skierować go na kurację dla osób uzależnionych od alkoholu, na której dostanie on wsparcie specjalistów w walce z nawykiem. W niektórych przypadkach terapia może nie wystarczyć, albo jej finalny skutek jest niedostateczny. Wtenczas ostatnią deską ratunku okazuje się być nieraz odwyk. Czas trwania odwyku przeżywają dodatkowo najbliżsi oraz rodzina. Łączy się to w szczególności z tęsknotą ze strony dzieci, które często nie do końca rozumieją, czemu ich rodzic nagle znika oraz nie pojawia się przez dłuższy okres w rodzinnym domu.

Niezgody w rodzinie

Uzależnienie od alkoholu któregokolwiek spośród małżonków wyzwala mnogie awantury.Prowadzone przy pośrednim udziale dzieci powodują stałe, często nieodwracalne, skutki uboczne.Najsłuszniejszym wyjściem z sytuacji pozostaje separacja czy, w ostatecznym stadium, rozwód.Podejmując taką decyzję, należałoby zasięgnąć rady wykwalifikowanego prawnika. W obecnych czasach adwokata najlepiej szukać przez Internet. Po wpisaniu w Google „adwokat rozwód Łódź” można wybierać w propozycjach.
|