infekcje intymne – wszystko co należy wiedzieć
Infekcje miejsc intymnych objawiają się na różnorodne sposoby. Niektóre mogą być gorsze, a inne słabsze. Kluczowe jest aby odkryć prawdziwą przyczynę schorzenia, aby w następnej kolejności zaaplikować słuszne leczenie.
Jak wygląda oddziaływanie leków na choroby typowo „kobiece”?
W sklepach internetowych, można natrafić na wiele leków pomocniczych w kuracji infekcji części intymnych – pochodzenia grzybiczego, bakteryjnego jak również wirusowego. Są to m.in. żele dopochwowe, kremy z probiotykami lub maści np. takie mające w składzie wyciągi roślinne. W przypadku schorzeń pochodzenia grzybiczego sprawdzają się przykładowo leki substancje wsparte liofilizatami grzybów odmiany Candida. W przypadku stanów zapalnych lub przy stanie suchości pochwy, stosuje się dla przykładu np. globulki propolisowe, czopki, odpowiednie tampony a także żele zawierające w składzie kwas mlekowy, glikogen i inne różnego rodzaju substancje o działaniu leczniczym.
Substancje mające wspomóc leczenie infekcji „kobiecych”, tłumią podrażnienia, świąd, pieczenie , a także usuwają przykry zapach. Ich działanie polega na utrzymaniu właściwego, kwaśnego pH części intymnych, co powoduje, że zostaje zapewniona naturalnego rodzaju ochrona broniąca przed zarazkami. Poza tym, produkty te działają przeciwzapalnie i antygrzybiczo, co więcej, dobrze nawilżają okolice intymne. Leki skoncentrowane przeciwko grzybicy pochwy, eliminują drożdżaki i jednocześnie wspierają organizm w walce z schorzeniem. Ich działanie ma wymiar wielokierunkowy.
Naturalnego typu metody zwalczania schorzeń intymnych.
Poza ww. środkami, są też zioła i roślinność leczniczą. Sporządzanie kąpieli to zaskakująco powszechny sposób na leczenie objawów infekcji. Już po wstępnym zastosowaniu odczuwa się pozytywne efekty. Czego używa się do komponowania naparów, kompresów i nasiadówek? Najlepiej znane są następujące zioła: rumianek pospolity, dębowa kora, Urtica dioica, Calendula officinalis, Salvia officinalis, kwiat krwawnika pospolitego i Lamium album. Zioła i inne roślinność o działaniu leczniczym likwidują świąd, pieczenie, zaczerwienienie, ból, lecz działają przeciwbakteryjnie, bakteriobójczo, przeciwalergicznie oraz antygrzybiczo.
Zwykle również używa się środków, na bazie propolisu. Należą do nich ww. czopki propolisowe dopochwowe, balsamy i maści, które można zrobić również osobiście. Propolis to tak zwany „naturalny antybiotyk”, który jest owocem działania pszczół, do wyścielania ula. Zdarza się, że dodaje się do mazideł , jak również kremów związki o właściwościach wspomagających np. olejki eteryczne, wazelina, ekstrakty roślinne oraz witaminy. Taki preparat na bazie propolisu, zwalcza na wielu poziomach. Degraduje grzyby, bakterie i innego typu mikroorganizmy chorobotwórcze ryzykowne dla zdrowia. Mazidło lub czopki propolisowe dopochwowe można używać również na hemoroidy lub inne stany zapalne intymnych części ciała.
Decydujące jest zapobieganie, żeby nie pozwolić na rozwój, lub pogłębienie stanu chorobowego. Co dzień pilnowanie powszechnych zasad higieny osobistej za pomocą rekomendowanych środków do higieny intymnej o neutralnym pH 5.5 stanowi priorytet. Znaczącą rolę ma również picie sporej ilości płynów, które mocno nawadniają organizm, nawilżają skórę i pozbywają się toksyn. Ubieranie przewiewnej i nieobcisłej bielizny to również niezwykle znacząca kwestia.