Ręczniki sportowe dla każdego amatora sportu

Już od kilku lat Polacy zaczęli znacznie kłaść nacisk na aktywny sposób życia oraz zdrowe i wysportowane ciało. Wyróżnia się to tym, że sporo ludzi coraz częściej chodzi na siłownię, uprawia fitness lub jogę, biega w plenerze, gra w tenisa, pływa czy jeździ rowerem. Dużym ułatwieniem podczas wykonywania ćwiczeń jest dobrej jakości ręcznik sportowy wykonany z szybkoschnącego materiału, który pomaga nam bezproblemowo osuszyć ciało z wody.

Ręczniki uszyte z mikrofibry najlepsze w świecie sportu.

Jeśli jesteś osobą, która bez reszty zaangażowała się w aktywny styl życia i sport, to dla Ciebie idealnym rozwiązaniem jest ręcznik sportowy wykonany z mikrofibry. Ten typ mikrowłókna to technologia powstała z mieszanki włókien poliestrowych oraz poliamidowych. Do głównych zalet ręcznika sportowego możemy włączyć to, że znacznie lepiej pochłania wilgoć (siedem razy szybciej pochłania wodę), a także momentalnie wysycha. Z tego powodu bije na głowę wszystkie wersje bawełniane razem wzięte. Dodatkowo jest zgrabny i jest bardzo kompaktowy, dzięki czemu perfekcyjnie nadaje się do korzystania z niego w każdej sportowej sytuacji. Do tego wszystkiego nie jest przesadnie drogi, jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, delikatny w użytkowaniu i można go używać do wszystkiego. Jeśli jesteśmy stałymi bywalcami siłowni lub sali fitness, to koniecznie kupmy cienki ręcznik, który satysfakcjonująco sprawdzi się w procesie błyskawicznego zbierania potu z karku, czoła czy szyi. Z kolei na basen lub saunę sugerujemy zabrać ze sobą wersję o większej wadze, ponieważ lepiej wciągnie wilgoć z naszego ciała. Osoby o wrażliwej skórze spodoba się fakt, że ręczniki z mikrofibry nawet w minimalnym stopniu nie powodują podrażnienia nawet najbardziej delikatnej skóry w trakcie jej wycierania, są stuprocentowo antyseptyczne, a ponadto charakteryzują się perfekcyjną przepuszczalnością powietrza, pozwalając wrażliwej skórze oddychać. Ręczniki sportowe na pewno usatysfakcjonują każdego wielbiciela zdrowego trybu życia.

O czym pamiętać przy wyborze ręczników sportowych.

Niemal wszędzie wpadniemy na pełno ręczników sportowych. Ręczniki są różne w zależności od kolorystyki, wielkości, tego ile ważą, designu i jakości zastosowanej mikrofibry (między innymi mikrofibra pluszowa, hybrydowa, pętelkowa, polarowa, płaska itp.). Niezwykle uniwersalne są w szczególności serie fitness o wymiarach 50×90 cm oraz 70×140 cm. Te modele utrzymane są w żywych odsłonach, zwłaszcza zieleń, fuksja, żółć, burgund lub turkus. Lepszy mały czy duży ręcznik?. Z zasady przydadzą się obydwa: kształt mini zastosujemy do szybkiego wchłaniania potu jeszcze w czasie trwania treningu a duży posłuży nam do wytarcia ciała na przykład po pływaniu. Zakładając, że chcemy aby nasz ręcznik sportowy był stosowany w codziennym życiu to opłaca się skusić się na ręcznik z mikrofibry frotte pętelkowej. Ten model jest za jednym zamachem niezwykle chłonny jak i niespotykanie sprężysty, puszysty oraz miły w dotyku. W tej sytuacji doskonałym wyborem będzie również typ mikrofibry frotte pluszowej. Taki materiał najbardziej przypomina klasyczne frotowe ręczniki oraz charakteryzuje się niebywałą miękkością za sprawą pokaźnej gramatury. Z drugiej strony ich wielkość może stać się minusem, ponieważ zajmują za dużo miejsca w plecaku. Innym rodzajem mikrofibry jest mikrofibra płaska, którą z pewnością polubią wielbiciele innych rodzajów treningów, choćby jazdy na rowerze czy wspinaczki. To rozwiązanie wyróżnia się niemal stuprocentowo gładką powierzchnią oraz tym, że wykazuje odporność na strzępienie się oraz z łatwością nadaje się do nadruku. Dodatkowym atutem jest fakt, że tego typu ręczniki można skutecznie suszyć na świeżym powietrzu.